Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:00, luni, 4 decembrie, 2023

Galerie Foto: Praznicul Intrării Maicii Domnului în biserică, la catedrala mitropolitană „Naşterea Domnului” din capitală

 

În această însemnată zi, Înaltpreasfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la catedrala mitropolitană „Naşterea Domnului” din capitală, avându-i alături în rugăciune pe episcopul-vicar, Preasfințitul Filaret de Căpriana, prot. mitr. Vadim Cheibaș, secretar mitropolitan și eclesiarh al catedralei soborul preoțesc prezent și rugător și creștinii veniți la Sfânta Liturghie.

În dimineața zilei, înainte de a începe Dumnezeeasca Liturghie Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a oficiat rânduiala sfințirii antimiselor destinate pentru parohiile din cuprinsul Bisericii Ortodoxe din Moldova.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media