Mitropolitul Vladimir a liturghisit în Duminica Vindecării slugii sutaşului, la Catedrala Mitropolitană din Chișinău
În Duminica a IV-a după Cincizecime (a Vindecării slugii sutaşului), Înaltpreasfințitul Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove a oficiat Sfânta Liturghie la Catedrala Mitropolitană „Nașterea Domnului” din Capitală.









