14:05, luni, 16 noiembrie, 2020

Zece familii cu nou-născuți din mun. Chișinău au primit pătuțuri și alte daruri din partea Centrului Social-Misionar de la Catedrala Sf. Vineri

Cu binecuvântarea ÎPS Mitropolit Vladimir, zece familii cu nou-născuți din municipiul Chișinău au primit susținere materială din partea Centrului Social-Misionar „Icoana Maicii Domnului Bucuria tuturor celor necăjiți” al Mitropoliei.

Astfel, fiecare familie a primit câte un pătuț pentru nou-născuți, pachete cu jucării, haine și încălțăminte pentru copii.

Darurile au fost repartizate beneficiarilor de către tinerii voluntari ai Mitropoliei Moldovei.

Acțiunea s-a desfășurat în parteneriat cu Magazinul de mobilă și mărfuri de uz casnic „NOU DIN NOU” (a cărui venit este direcționat către susținerea diferitor proiecte social-caritabile din țara noastră), care s-a alăturat inițiativei Bisericii, venind în sprijinul copiilor aflați în lipsuri.

Sectorul Sinodal Activitate Socială și Caritate