20:09, joi, 23 noiembrie, 2023

Vă invităm la Conferința cu tema: „Cum să ne rugăm?”, susținută de teologul Danion Vasile

Cu binecuvântarea ÎPS Mitropolit Vladimir, Sectorul Sinodal Activitate Socială și Caritate al Mitropoliei Moldovei în colaborare cu Academia de Teologie Ortodoxă din Moldova Vă invită, duminică, 26 noiembrie 2023, ora 18:00, la Conferința duhovnicească „Cum să ne rugăm?”, care va fi susținută de teologul și scriitorul român Danion Vasile.

Conferința teologică va avea loc, duminică, 26 noiembrie 2023, ora 18:00, la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Chișinău, str. Ismail 46.

Totodată, va fi adusă pentru închinare Icoana cu o părticică din Moaștele Sfântului Ierarh Ioan Maximovici, donată de Biserica Ortodoxă din or. Montreal, Canada.

Vă așteptăm cu drag!

Sectorul Sinodal Activitate Socială și Caritate