Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

10:14, vineri, 8 iulie, 2022

Slujba Acatistului Acoperământului Maicii Domnului la Catedrala Mitropolitană din Chișinău

Strălucit-ai Fecioară a lui Dumnezeu, din aurora dreptății, Soarele cel adevărat, luminând pe toți cu înțelepciune de la Dumnezeu Fiul tău și aducând la cunoștința adevărului pe cei ce cu credință cântă ție: Bucură-te bucuria noastră, acoperă-ne pe noi de tot răul cu cinstitul tău Acoperământ. (din Icosul 6)

Înaltpreasfințitul Părinte Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove înconjurat de un sobor de preoți și diaconi a oficiat în dimineața zilei de vineri, 8 iulie 2022, slujba Acatistului Acoperământului Maicii Domnului, în fața icoanei Maicii Domnului de la Hârbovăţ, la Catedrala Mitropolitană din municipiul Chișinău.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media