Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

15:43, marți, 20 septembrie, 2016

Recunoștință pentru cei care promovează valorile ziditoare

s

Astăzi, 20 septembrie, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit la reședința mitropolitană pe Prot. Marin Cij, președintele Sectorului Sinodal Asistenţă Spirituală în Instituţiile Medicale, însoțit de către Dna Maria Mogorean, asistentă medicală superioară din cadrul IMSP Spitalul Clinic al Ministerului Sănătății.

La raportul părintelui Marin Cij, Dna medic Maria Mogorean a fost decorată de către Ierarh cu Medalia ”Sf. Cuv. Parascheva”, pentru aportul considerabil întru dezvoltarea relațiilor de bună colaborare, între Sectorului Sinodal Asistenţă Spirituală în Instituţiile Medicale și IMSP Spitalul Clinic al Ministerului Sănătății.

Dna Mogorean a mulțumit Arhiereului pentru gestul mărinimos și pentru bunăvoința manifestată, declarându-se dispusă să muncească și mai departe pentru promovarea valorilor ziditoare.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media