Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

16:50, vineri, 26 octombrie, 2012

Paul Cameron în vizită la Reședința Mitropolitană

Cunoscutul activist american Pro-vita, domnul Paul Cameorn a avut în dimineața zilei o întrevedere cu Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir,  în cadrul căreia i-a relarelatat Întâistătătorului depsre activitățile organizațiilor de profil de peste ocean, îndreptate spre promovarea și păstrarea valorilor familiale tradiționale, precum și despre impresiile sale după recenta conferință tematică susținută la Anenii Noi.

Mitropolitul a mulțumit oaspetelui pentru disponibilitatea sa de a-și împărătși experiența de luptă pentru valorile general-umane și în special pentru familie, menționând că creștinii ortodocși din Republica Moldova rămân fideli tradiției și moralității și sunt bucuroși să știe că același lucru se întâmplă și departe,  peste hotarele țării.