Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:23, joi, 8 aprilie, 2021

Mitropolitul Vladimir a primit vizita președintelui asociației „Fraternitatea Cadeților”, dl Serghei Nazarenco

Înaltpreasfințitul Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove a primit joi, 8 aprilie, vizita președintelui asociației „Fraternitatea Cadeților”, domnului Serghei Nazarenco, însoțit de către PC Arhim. Nicolae (Roșca), Duhovnicul Mănăstirii Sf. Mare Mucenic Teodor Tiron – Ciuflea din Capitală și președinte al Sectorului Sinodal Activitate Pastorală în MAI, Ministerul Apărării şi Organele de Drept.

În cadrul discuției, dl Nazarenco a subliniat că apreciază mult activitatea preoților militari, „deși cu un efectiv numeric minimal, au fost mereu la datorie în arealul geografic și profesional în care își desfășoară activitatea personalul Ministerelor de Forță”.

La finalul întrevederii, președintelui asociației „Fraternitatea Cadeților” i-a adus în dar Mitropolitului, Cartea Memoriei, o lucrare în care au fost catalogate toate monumente închinate eroilor celui de-al II-lea război mondial.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media