Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

11:02, vineri, 2 decembrie, 2022

Mitropolitul Vladimir a avut o întrevedere cu dl Anatolie Chirilov, directorul executiv a Societății Biblice din Moldova

Vineri, 2 decembrie, ÎPS Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove a avut o întrevedere la Reședința mitropolitană cu domnul Anatolie Chirilov, directorul executiv a Societății Biblice din Republica Moldova.

Au fost discutate mai multe aspecte, în ceea ce privește dezvoltarea cooperării dintre Biserica Ortodoxă din Moldova și Societatea Biblică – organizație obștească non-profit și apolitică, ce se află în componenţa Societăţilor Biblice Unite – organizaţie din care fac parte peste 200 de ţări ale lumii.

Societatea Biblică din Moldova, ca şi organizaţie naţională a fost înfiinţată la 14 mai 1990, cu participarea reprezentanților din partea Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove, precum şi din partea Societăţilor Biblice Unite.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media