7:11, marți, 13 iunie, 2023

Mesajul de felicitare al ÎPS Mitropolit Vladimir adresat prot. mitr. Ioan Țuțuianu, cu prilejul aniversării a 40 de ani de viață

Marți, 13 iunie 2023, Înaltpreasfințitul VLADIMIR, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove, a adresat un mesaj de felicitare prot. mitr. Ioan Țuțuianu, parohul bisericii de lemn „Sf. Arh. Mihail” din orașul Criuleni, сu prilеjul aniversării zilei de naștere, în care se menționează:

Preacucernice părinte Ioan,

În zi de sărbătoare, Vă aducem sincere și cordiale felicitări cu prilejul aniversării a 40 de ani parcurși în această viață pământească, însoțite de urări de bine, urându-vă să aveți parte și de acum înainte de ani sănătoși, toți închinați muncii pe ogorul Domnului și îndrumării credincioșilor spre căpătarea vieții veșnice.

Știindu-Vă slujitor tânăr și energic, ați reușit să vă faceți cunoscut prin edificarea unei frumoase biserici din lemn pe teritoriul Spitalului Raional din Criuleni, dar și prin munca asiduă în calitate de profesor de Religie la Liceul Teoretic „Boris Dînga” din Criuleni.

La popas aniversar, ne rugăm Bunului Dumnezeu ca Să vă binecuvinteze cu încă multe realizări memorabile întru mărirea Sfintei noastre Biserici Ortodoxe din Moldova.

La mulţi și binecuvântați ani!

Cu arhierești binecuvântări,

† VLADIMIR,