Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

15:12, joi, 4 septembrie, 2014

La Sfânta Mănăstire Căpriana s-a desfășurat ce de a doua zi a lucrărilor Sinodului Bisericii Ortodoxe din Moldova

Astăzi, după oficierea Sfintei și Dumnezeieștii Liturghii la Mănăstirea Căpriana, Arhiereii Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove, în frunte cu ÎPS Mitropolit Vladimir, s-au reunit în ședința Sinodului BOM, în incinta așezământului monahal, unde au continuat discuțiile pe marginea subiectelor propuse spre examinarea înaltului for. Astfel, în continuarea sesiunii demarate ieri la Palatul Mitropolitan, Sinodul Bisericii Ortodoxe din Moldova a mai adoptat un document și anume Apelul către creștini, elaborat în urma analizării stării moral-duhovnicești a societății moldovenești.