Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:10, joi, 28 aprilie, 2022

La Mănăstirea Căpriana a avut loc Festivalul Pascal cu genericul: „Pentru Tine Doamne”

Miercuri, 27 aprilie 2022, în incinta Sfintei Mănăstiri Căpriana, pentru a III-a oară, a avut loc Festivalul Pascal cu genericul: „Pentru Tine Doamne” care este la a IX-a ediție.

Evenimentul s-a desfășurat cu binecuvântarea IPS Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al întregii Moldove, cu purtarea de grijă a Starețului Sfintei Mănăstiri Căpriana și Protopop al bisericilor din raionul Strășeni PC Arhimandrit FILARET (Cuzmin).

La acest festival care are ca scop promovarea tradițiilor și valorilor creștine, specifice sărbătorilor pascale au participat coruri de copii, ansambluri vocale, selectate în colaborare cu Direcția de Învățământ Strășeni.

Toți participanții au fost menționați cu daruri de Învierea Domnului.

Protopopiatul Strășeni