10:59, miercuri, 29 decembrie, 2021

ÎPS Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove a participat la ședința comună a Sfântului Sinod și Consiliului Suprem Bisericesc al Bisericii Ortodoxe Ruse

Marți, 28 decembrie 2021, Înaltpreasfințitul Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove a participat la ședința comună a Sfântului Sinod și Consiliului Suprem Bisericesc al Bisericii Ortodoxe Ruse.

Adunarea a avut loc în sala patriarhală a Catedralei „Hristos Mântuitorul” din orașul Moscova.

În cadrul ședinței a avut loc retropsectiva activităților sectoarelor sinodale a Patriarhiei Ruse.

Mâine, 29 decembrie, la Reședința patriarhală și sinodală de la Mănastirea Danilov din orașul Moscova, se va desfășura ultima ședință din acest an a Sinodului Bisericii ortodoxe Ruse.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media,

cu referire la http://www.patriarchia.ru/