Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

10:09, miercuri, 31 august, 2022

ÎPS Părinte Mitropolit Vladimir a primit la Reședința mitropolitană vizita Primarului general al municipiului Chișinău, Dl Ion Ceban

Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Vladimir a primit la Reședința mitropolitană marți, 30 august 2022, vizita Primarului general al municipiului Chișinău, Dl Ion Ceban.

În cadrul discuției, dl Primar a venit cu un mesaj de felicitare la adresa Înaltpreasfinției Sale și i-a mulțumit pentru buna îndrumare a creștinilor pe care îi păstorește sub Sfântul Omofor deja mai bine de 3 decenii, timp în care, istoria țării și a bisericii a fost scrisă și tipărită așa cum este astăzi, în pace și armonie.

Întâistătătorul a mulțumit dl-ui Primar pentru buna conlucrare între Biserica Ortodoxă din Moldova și IP Primăria mun. Chișinău dorind ca și în continuare instituțiile statului și Biserica să lucreze într-o bună armonie pentru cetățenii ei.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media