9:00, vineri, 19 mai, 2023

ÎPS Mitropolit Vladimir va participa la sărbătoarea dedicată aniversării a 10 ani de la întemeierea primei parohii moldovenești din Marea  Britanie

HRISTOS A ÎNVIAT! ADEVĂRAT A ÎNVIAT!

Vă invităm cu drag, Duminică, 21 mai, ora 9.30, la sărbătoarea dedicată aniversării a 10 ani de la întemeierea primei parohii moldovenești din Marea  Britanie – biserica cu hramul  Sf. Ierarh Nicolae din Londra.

La slujba aniversară va liturghisi ÎPS Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove, împreună cu un sobor de arhierei, preoți și diaconi. Răspunsurile liturgice vor fi oferite de corul „Bravissimo”.

Vă așteptăm cu bucurie, în straie naționale, de la mic la mare, să luați parte la acest eveniment important din viața parohiei și a comunității.

Adresa bisericii Sf. Ierarh Nicolae: St Mary Aldemary Bow Ln, London EC4M 9BW