Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

22:17, marți, 18 decembrie, 2018

ÎPS Mitropolit Vladimir i-a fost conferit Titlul de Onoare al Ministerului Afacerilor Interne

Marți, 18 decembrie 2018, în cadrul unei întrevederi oficiale, cu prilejul aniversării a XXVIII-a de la formarea Poliției Republicii Moldova, Dl Alexandru Jizdan, Ministru al Afacerilor Interne, i-a conferit ÎPS Părinte Mitropolit Vladimir Titlul de Onoare al Ministerului Afacerilor Interne, în semn de recunoștință pentru activitatea prodigioasă de formare moral-spirituală și aportul la educarea tinerei generații, precum și pentru contribuția la realizarea obiectivelor prioritare ale Ministerului Afacerilor Interne.

Secretarul mitropolitan, Prot. mitr. Dr Vadim Cheibaș a fost distins cu „Crucea pentru merit” de clasa II-a, iar, mai mulți preoți militari au primit Medalia „Pentru cooperare”.

În cadrul acestei întâlniri, Ministrul Afacerilor Interne a adus alese mulțumiri Mitropolitului Vladimir și clerului, din numele efectivului MAI pentru activitatea activitatea pastoral-misionară în rândurile angajaților MAI, profesionalism și dedicație.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media