15:46, sâmbătă, 1 decembrie, 2018

ÎPS Mitropolit Vladimir a săvârşit Slujba Prohodului pentru nou-adormitul rob a lui Dumnezeu, Valeriu Canțîr

Sâmbătă, 1 decembrie 2018, ÎPS Mitropolit Vladimir a săvârşit Slujba Prohodului la Mănăstirea Ciuflea din Capitală pentru nou-adormitul rob a lui Dumnezeu, Valeriu Canțîr.

La Prohod, alături de Mitropolit a înălțat rugăciuni PC Arhim. Nicolae (Roșca), Duhovnicul Mănăstirii Ciuflea și soborul de slujitori ai Mănăstirii.

La final, Vlădica Vladimir a citit rugăciunea de dezlegare, după care a rostit un cuvânt de mângâiere și compasiune pentru familia răposatului, și pentru cei care au fost astăzi alături în comuniune de rugăciune, pentru odihna și iertarea păcatelor nou-adormitului Valeriu.

Dumnezeu să-l ierte şi să-l odihnească în pace! Veșnica lui pomenire!

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media