23:45, sâmbătă, 14 ianuarie, 2023

ÎPS Mitropolit Vladimir a săvârșit slujba privegherii la mănăstirea „Sf. Femei Mironosițe Marta și Maria” din Hagimus

În seara zilei de sâmbătă, 14 ianuarie 2023, Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a săvârșit slujba privegherii prilejuită duminicii dinaintea Botezului Domnului la mănăstirea „Sf. Femei Mironosițe Marta și Maria” din Hagimus, raionul Căușeni.

La slujba privegherii au participat: PC arhimandrit Andrei (Cotruță), duhovnicul mănăstirii și un sobor de slujitori. Răspunsurile la slujba de seară au fost oferite de corul de maici al mănăstirii.

Mănăstirea „Sf. Marta și Maria” este un pilduitor exemplu de unitate și hărnicie îmbinate cu rugăciune, care într-o perioadă scurtă de timp a intrat în inima credincioșilor din întreaga țară.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media