15:37, marți, 4 ianuarie, 2022

ÎPS Mitropolit Vladimir a primit vizita stareței Mănăstirii Cușelăuca, egumena Vera (Spinei)

Marți, 4 ianuarie 2021, Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a primit la Reşedinţa mitropolitană pe preacuvioasa maică stareță Vera (Spinei), egumena Mănăstirii „Adormirea Maicii Domnului” din s. Cușelăuca, com. Cotiujenii Mari, r. Șoldănești, însoțită de către Prot. mitr. Petru Spinei, duhovnic al Mănăstirii Cușelăuca.

Preacuvioasa maică stareță Vera i-a prezentat Întâitstătătorului un raport despre lucrările realizate la Mănăstirea Cușelăuca în anul 2021.

Totodată, maica stareţă a felicitat Mitropolitul cu sfintele sărbători de iarnă şi i-a mulţumit din partea întregii obști monahale pentru tot sprijinul părintesc.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media