21:59, sâmbătă, 3 iunie, 2023

ÎPS Mitropolit Vladimir a oficiat slujba privegherii în ajunul sărbătorii Pogorârii Sfântului Duh

În seara zilei de sâmbătă, 03 iunie 2023, Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Vladimir, Întâistătător al Bisericii Ortodoxe din Moldova, a oficiat slujba privegherii la catedrala mitropolitană „Nașterea Domnului” din capitală.

Alături de Arhipăstor, au înălțat rugăciuni, prot. mitr. Vadim Cheibaș, secretar mitropolitan și eclesiarh al catedralei, soborul de preoți și diaconi și enoriașii prezenți.

Mâine, Biserica Ortodoxă sărbătorește Cincizecimea sau Pogorârea Sfântului Duh, sfânta liturghie va fi oficiată de către Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Vladimir la catedrala mitropolitană, cu începere de la ora 08:30.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media