Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:04, joi, 8 aprilie, 2021

ÎPS Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu Excelența Sa, domnul Oleg Vasneţov, Ambasadorul Extraordinar şi Plenipotenţiar al Federației Ruse în Republica Moldova

Joi, 8 aprilie, ÎPS Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu Excelența Sa, domnul Oleg Vasneţov, Ambasadorul Extraordinar şi Plenipotenţiar al Federației Ruse în țara noastră, cu care a întreținut un dialog cordial.

În cadrul dialogului, părţile au discutat despre situația epidemiologică actuală și măsurile cu privire la respectarea normelor epidemiologice și sanitare împotriva COVID-19.

La finalul întrevederii, cei doi interlocutori au menţionat perioada grea prin care trece întreaga umanitate din cauza pandemiei, perioadă care poate fi depășită prin intensificarea rugăciunii, a filantropiei creştine şi a solidarităţii faţă de toţi cei aflaţi în dificultate.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media