8:24, marți, 29 august, 2023

ÎPS Mitropolit Vladimir a adresat un mesaj de felicitare protoiereului Serghei Mahnovschi cu ocazia aniversării a 45 de ani

Cu prilejul aniversării frumoasei vârste de 45 de ani de viață pământească, ÎPS Mitropolit Vladimir a adresat un mesaj de felicitare prot. Serghei Mahnovschi, cleric al catedralei mitropolitane „Nașterea Domnului” din Chișinău:

Preacucernice Părinte Serghei,

În zi de aleasă sărbătoare pentru Sfinția Voastră primiți sincerele și părinteștile noastre felicitări și urări de bine cu ocazia frumoasei aniversări a 45 de ani de viață pământească, dorindu-Vă multă sănătate, înţelepciune, linişte sufletească şi întru toate bună-sporire.

Îl rugăm pe Bunul Dumnezeu, la acest important popas aniversar, să Vă dăruiască și în continuare să fiți același vrednic slujitor al Bisericii Lui, având mult spor și putere în activitatea sacerdotală .

Nu Vă dorim nimic altceva, decât să păstrați vie credința în Domnul Hristos și acele calități care V-au consacrat, rămânând modest, stăruitor și iubitor de cele sfinte.

Asigurându-Vă de respectul pe care Vi-l purtăm, Vă urăm un sincer și cordial

La mulți ani!

Cu arhierești binecuvântări,