14:56, miercuri, 17 februarie, 2021

Întâistătătorul l-a decorat pe dl Viorel Postolachi, Director General Moldtelecom

Miercuri, 17 februarie, Înaltpreasfințitul Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove, a primit la Reşedinţa mitropolitană pe domnul Viorel Postolachi, Director General Moldtelecom.

Pentru activitate sârguincioasă spre binele și propășirea Bisericii Ortodoxe din Moldova, Mitropolitul l-a decorat pe dl Postolachi cu Ordinul mitropolitan „Meritul Bisericesc”, de gradul II.

Mitropolitul a mulţumit domnului Viorel Postolachi pentru atitudinea binevoitoare şi efortul considerabil la promovarea valorilor moral-spirituale ale neamului, totodată exprimându-şi speranţa că şi în continuare, cu acelaşi zel, va da dovadă de fapte bune şi binecuvântate.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media