Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

15:28, marți, 30 aprilie, 2024

Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Vladimir a primit vizita preoților Sectorului Sinodal Activitate Spirituală în Instituțiile Medicale

În dimineața zilei de marți, 30 aprilie, Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Vladimir a primit la reședința Mitropolitană din Chișinău, vizita mai multor preoți printre care și membri ai Sectorului Sinodal Activitate Spirituală în Instituțiile Medicale.

La raportul părintelui Marin Cij, președintele Sectorului Sinodal Activitate Spirituală în Instituțiile Medicale, Întâistătătorul Bisericii noastre, către praznicul Învierii Domnului a decorat mai mulți slujitori cu distințtii clericale pentru munca depusă spre binele și întru mărirea Bisericii Ortodoxe din Moldova și a poporului Ei.

Înaltpreasfinția Sa i-a felicitat pe toți cu prilejul Praznicului Împărătesc al Învierii Domnului ce se apropie, dorindu-le pace, bucurii sfinte și credință statornică în propovăduirea adevărului și alinarea celor bolnavi ce trec pragul instituțiilor medicale.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media