Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

6:39, luni, 22 mai, 2017

Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir felicitat cu ocazia zilei numelui de botez

Înaltpreasfinția Voastră,

Permiteți-ne să Vă aducem modestele, dar sincerele noastre felicitări și urări de viață îndelungată și tihnită cu prilejul praznicului Sfântului Ierarh Nicolae, al cărui nume l-ați primit la Taina Sfântului Botez.

Adunându-ne în rugăciune în fața marelui luminător, îi cerem cu fierbințeală să mijlocească pentru Arhieria Voastră în fața tronului Dumnezeului celui Veșnic, pentru a Vă ține aici pe pământ timp îndelungat, în mijlocul turmei însetate de Adevăr și dornică de mângâiere părintească.

Înaltpreasfințite Stăpâne,

În zi de sărbătoare, cu dragoste și supunere fiască, vă asigurăm de cele mai nobile sentimente pe care Vi le purtăm, aducându-Vă omagiile noastre, însoțite de admirație și respect.

ISPOLA ETI DESPOTA!

HRISTOS A ÎNVIAT!

Cu aleasă considerațiune,

Colaboratorii Direcției Mitropolitane