14:16, duminică, 13 iunie, 2021

În Duminica a VII-a după Paști, PS Ioan, Episcopul Sorocii, a slujit împreună cu ÎPS Sava, Arhiepiscop de Tiraspol și Dubăsari în biserica „Cuvioasa Parascheva” din s. Ternovca, r. Slobozia

În Duminica a VII-a după Paști, a Sfinților Părinți de la Sinodul I ecumenic de la Niceea, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului VLADIMIR, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, Preasfințitul Ioan, Episcopul Sorocii, Vicar mitropolitan, a slujit împreună cu Înaltpreasfințitul Sava, Arhiepiscop de Tiraspol și Dubăsari în biserica „Cuvioasa Parascheva” din satul Ternovca, raionul Slobozia.

La finalul serviciului divin, Episcopul Ioan a transmis mesajul părintesc de binecuvântare al Înaltpreasfințitului Mitropolit Vladimir.

Sursa: https://ioanmosnegutu.info/