Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

16:27, joi, 4 iulie, 2024

În Duminica a II-a după Cincizecime, ÎPS Mitropolit Vladimir va liturghisi la Mănăstirea Zăbriceni

La data de 7 iulie 2024, Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova, Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir va liturghisi la Mănăstirea Stavropighială cu hramul Nașterea Domnului din s. Zăbriceni, r. Edineț, în Duminica a II-a după Cincizecime, de sărbătoarea Nașterii Cinstitului și Slăvitului Prooroc Înaintemergătorul și Botezătorul Ioan.

Vă invităm cu drag să urmați exemplul Arhipăstorului și să fiți prezenți la acest eveniment pentru a-i aduce un prinos de rugăciune și laudă Sfântului Ioan, înainte-mergător și botezător al Domnului nostru Iisus Hristos.

  • Întâmpinarea Mitropolitului, ora 8.30.
  • Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, ora 8.45.

 

Sfinte Ioane Botezătorule, roagă-te lui Dumnezeu pentru noi!

Domnul să ajute bine-credinciosului Său popor!

 

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media