12:16, miercuri, 1 septembrie, 2021

În atenția studenților! Începeți un nou an de studii ca membru al Asociației Studenților Creștini Ortodocși!

De un sfert de veac activează Asociația Studenților Creștini Ortodocși din Moldova (ASCOM).

La un început de nou an de studii îndemnăm tinerii din diverse instituții să devină membri ai acestei asociații creștinești.

Aici veți întâlni semeni cu frică de Dumnezeu și vă veți regăsi în diverse activități cu și pentru tineri!
Întrunirile au loc săptămânal în zi de miercuri, începând cu ora 18.00.

Sediu: Biserica ”Întâmpinarea Domnului” din incinta USM, str. M. Kogăniceanu, 67, Chișinău.
Tel.: 079481586.

Site: www.tineretulortodox.md sau www.biserica-usm.md

P:S.: Prima întrunire va avea loc miercuri, 1 septembrie, care va începe cu acatistul Sf. Duh și binecuvântarea la început de an de studii, apoi va urma o discuție de suflet despre rostul tânărului de astăzi.