20:34, marți, 23 mai, 2017

În atenția Direcțiilor eparhiale, protopopiatelor și mănăstirilor din cuprinsul Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove!

Publicația Periodică ”Altarul Credinței”

Abonarea la nr. 1-2, 2017, indice – 21556

Publicația oficială a Mitropoliei Moldove PP ”Altarul Credinței” de un an apare într-un nou format, de revistă A4, 150 pag., cu periodicitate bianuală. Revista este destinată unui public larg, în special tinerilor, profesorilor de religie, slujitorilor, dar și credincioșilor dornici de a cunoaște mai multe din viața și învățătura Bisericii Ortodoxe.

În prezent se lucrează la editarea primului număr din acest an. Astfel, în termen de 10 zile, rugăm să transmiteți următoarele:

• Materiale relevante din viața eparhiilor, protopopiatelor sau mănăstirilor de la începutul anului curent (evenimente de amploare, aniversări, interviuri, articole de analiză etc.);
  • Numărul de abonamente la revistă pe care îl solicitați pentru eparhii, protopopiate, parohii, mănăstiri etc.

Informația poate fi transmisă la adresa [email protected], iar după apariția fiecărui număr al revistei, numărul de exemplare va fi expediat conform solicitărilor pentru fiecare instituție în parte.

+ VLADIMIR,

Mitropolitul Chișinăului și al Întregii Moldove