11:41, sâmbătă, 9 aprilie, 2022

În atenția celor care vor să se înscrie în acest an la programul de master Istoria și Cultura Religiilor

Î𝗻 𝗮𝘁𝗲𝗻𝘁̗𝗶𝗮 𝗱𝗼𝗿𝗶𝘁𝗼𝗿𝗶𝗹𝗼𝗿 𝗱𝗲 𝗮 𝗰𝗼𝗻𝘁𝗶𝗻𝘂𝗮 𝘀𝘁𝘂𝗱𝗶𝗶𝗹𝗲 𝘀𝘂𝗽𝗲𝗿𝗶𝗼𝗮𝗿𝗲 𝗱𝗲 𝗺𝗮𝘀𝘁𝗲𝗿 𝗖𝗶𝗰𝗹𝘂𝗹 𝗜𝗜 𝗹𝗮 𝗨𝗦𝗠, 𝗮𝗻𝘂𝗹 𝟮𝟬𝟮𝟮 𝗹𝗮 𝘂𝗻 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺 𝗱𝗲 𝘀𝘁𝘂𝗱𝗶𝗶 𝗱𝗶𝗳𝗲𝗿𝗶𝘁 𝗱𝗲 𝗱𝗼𝗺𝗲𝗻𝗶𝘂𝗹 𝗱𝗲 𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗿𝗲 𝗶̂𝗻 𝗰𝗮𝗱𝗿𝘂𝗹 𝘀𝘁𝘂𝗱𝗶𝗶𝗹𝗼𝗿 𝗱𝗲 𝗹𝗶𝗰𝗲𝗻𝘁̗𝗮̆:

Universitatea de Stat din Moldova anunță înscrierea la programul de acumulare a minimului curricular inițial pentru doritorii de a continua studiile la Ciclul II, Master pentru Admiterea 2022.

Astfel, cei interesați de programul de master Istoria și Cultura Religiilor și au diplomă de licență (sau absolvă acest an) în alt domeniu decât istoria, urmează să se înscrie de luni, 11 aprilie, la orele ce asigură minimul curricular.
Minimul curricular inițial reprezintă disciplinele fundamentale și de specialitate aferente programului de studii pentru care se optează (30 credite);
Minimul curricular este o precondiție obligatorie pentru persoanele care doresc să-și contnuie studiile de master într-un domeniu diferit de studiile la licență;

Minimul curricular poate fi acumulat în perioada aprilie – iunie 2022.

Cei interesați de acest program sunt rugați să telefoneze la nr. de telefon: 079481586 – pr. Octavian Moșin.