Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

15:02, duminică, 14 aprilie, 2024

Galerie Foto: Sfânta Liturghie în duminica Sfântului Cuvios Ioan Scărarul, la catedrala mitropolitană ”Nașterea Domnului” din Chișinău

În Duminica a patra din Postul Mare, a Sfântului Ioan Scărarul, enoriașii catedralei mitropolitane s-au rugat împreună cu Arhipăstorul lor, Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir, la Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ierarh Vasile cel Mare.

Mitropolitului i-au coliturghisit: Înaltpreasfințitul Anatolie, arhiepiscop de Cahul și Comrat, Preasfințitul Irineu, episcop de Orsk și Gai, Preasfințitul Ioan, episcop de Soroca, Preasfințitul Nicolae, episcop de Ceadîr-Lunga, prot. mitr. Vadim Cheibaș, secretar mitropolitan și soborul de preoți și diaconi ai catedralei mitropolitane.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media