Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:20, vineri, 19 ianuarie, 2024

Galerie Foto: Praznicul Botezului Domnului nostru Iisus Hristos, la catedrala mitropolitană „Nașterea Domnului” din Chișinău

 

În Iordan botezându-Te Tu, Doamne, închinarea Treimii S-a arătat: că glasul Părintelui a mărturisit ție, Fiu iubit pe Tine numindu-Te și Duhul în chip de porumbel a adeverit întărirea cuvântului. Cel ce Te-ai arătat, Hristoase Dumnezeule și lumea ai luminat, Slavă Ție. (Tropar, glasul 1)

Vineri, 19 ianuarie 2024, în ziua praznicului Botezului Domnului, enoriașii catedralei mitropolitane „Naşterea Domnului” din municipiul Chișinău s-au reunit în rugăciune la Dumnezeiasca Liturghie oficiată de către Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir alături de care s-au rugat episcopul-vicar, Preasfințitul Filaret de Căpriana, prot. mitr. Vadim Cheibaș, secretarul Mitropoliei Moldovei, clericii și enoriașii locașului de închinare.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media