Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

22:04, duminică, 14 ianuarie, 2024

Galerie Foto: Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a liturghisit la Mănăstirea „Sfintele Mironosițe Marta și Maria” din s. Hagimus, r. Căușeni

14/01 ianuarie 2024 – Ziua de astăzi a prilejuit o triplă sărbătoare pentru credincioșii drept-măritori – prăznuirea Tăierii Împrejur a Domnului, pomenirea Sf. Ierarh Vasile cel Mare și începutul anului nou civil pe stil vechi. Cu acest prilej, Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Vladimir, Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova, a liturghisit la mănăstirea „Sfintele Mironosițe Marta și Maria” din s. Hagimus, r. Căușeni.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media