Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:34, miercuri, 20 martie, 2024

Galerie Foto: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite, la catedrala mitropolitană, din Chișinău

 

Catedrala mitropolitană „Nașterea Domnului” și-a deschis în această dimineață larg ușile pentru creștinii veniți la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite săvârșită cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Vladimir, de către episcopii-vicari, Preasfințitul Ioan de Soroca și Preasfințitul Filaret de Căpriana, pentru a petrece în rugăciune și pocăință această primă săptămână a Marelui Post, premergător praznicului Învierii Domnului.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media