Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:16, duminică, 19 noiembrie, 2023

Galerie Foto: Duminica a XXIV-a după Cincizecime: Dumnezeiasca Liturghie și hirotonie în preot, la catedrala mitropolitană „Nașterea Domnului”

 

Înaltpreasfințitul Părinte Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove a săvârșit în duminica a XXIV-a după Cincizecime (a învierii fiicei lui Iair), Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la catedrala mitropolitană „Nașterea Domnului” din capitală și a hirotonit pe diaconul Mihail Rotaru în treapta de preot pe seama protopopiatului I, Chișinău.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media