Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:40, joi, 18 ianuarie, 2024

Galerie Foto: Ajunul Botezului Domnului nostru Iisus Hristos, la catedrala mitropolitană „Nașterea Domnului” din Chișinău

Joi, 18 ianuarie 2024, în Ajunul sărbătorii Botezului Domnului, Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a oficiat Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ierarh Vasile cel Mare,  la catedrala mitropolitană „Nașterea Domnului” din municipiul Chișinău având alături în rugăciune pe prot. mitr. Vadim Cheibaș, secretarul mitropoliei și eclesiarhul catedralei, slujitorii și enoriașii sfântului locaș.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media