Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

23:46, sâmbătă, 6 aprilie, 2024

Galerie Foto: A avut loc ipopsifierea arhimandritului Nicolae (Roşca), ales a fi episcop de Ceadîr-Lunga, vicar al Eparhiei de Cahul şi Comrat

În seara zilei de sâmbătă 6 aprilie 2024, ajunul Duminicii a III-a din Postul Mare, a Sfintei Cruci şi a praznicului Bunei Vestiri, Înaltpreasfințitul Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, a săvârşit slujba Privegherii în catedrala mitropolitană ”Nașterea Domnului” din municipiul Chișinău, după care a oficiat rânduiala ipopsifierii (chemarea la arhierie) a arhimandritului Nicolae (Roşca), în treapta de episcop de Ceadîr-Lunga, vicar al Eparhiei de Cahul şi Comrat. 

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media