20:13, vineri, 13 mai, 2022

Episcopul Ioan al Sorocii a participat la Seminarul municipal, dedicat orei de religie „Întru lumina Ta vom vedea lumină”

Joi, 12 mai 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului VLADIMIR, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, Preasfințitul Ioan, Episcop de Soroca, Vicar mitropolitan a participat la Seminarul municipal, dedicat orei de religie „Întru lumina Ta vom vedea lumină”, desfășurat în Instituția Publică Liceul Teoretic „Hyperion” din Chișinău.

Episcopul Ioan a transmis participanților mesajul de binecuvântare al Înaltpreasfințitului Mitropolit VLADIMIR și a exprimat profundă recunoștință pentru această întâlnire de suflet și pentru suflet Doamnei Tamara PASAT, director al instituției educaționale, părintelui Vasile MANICA, profesor de religie și istorie în acest liceu, cadrelor didactice, dar în mod foarte special tuturor elevilor participanți la ora publică cu genericul „Căsătoria și viața de familie” și la activitatea extracurriculară dedicată zilei Familiei.

Sursa: https://ioanmosnegutu.info/