Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

21:56, duminică, 19 mai, 2024

Episcopul Filaret a luat parte la Festivalul Cântecului Pascal 2024, desfășurat la Greblești, r. Strășeni

Episcopul Filaret de Căpriana a luat parte la 𝐅𝐞𝐬𝐭𝐢𝐯𝐚𝐥𝐮𝐥 𝐂â𝐧𝐭𝐞𝐜𝐮𝐥𝐮𝐢 𝐏𝐚𝐬𝐜𝐚𝐥 𝟐𝟎𝟐𝟒, 𝐬ă𝐫𝐛ă𝐭𝐨𝐫𝐢𝐭 𝐥𝐚 𝐆𝐫𝐞𝐛𝐥𝐞ș𝐭𝐢, 𝐚𝐬𝐭ă𝐳𝐢 î𝐧 𝐚 𝐭𝐫𝐞𝐢𝐚 𝐝𝐮𝐦𝐢𝐧𝐢𝐜ă 𝐝𝐮𝐩ă 𝐏𝐚ș𝐭𝐢, 𝐜â𝐧𝐝 𝐛𝐢𝐬𝐞𝐫𝐢𝐜𝐚 𝐨𝐫𝐭𝐨𝐝𝐨𝐱ă 𝐬ă𝐫𝐛ă𝐭𝐨𝐫𝐞ș𝐭𝐞 𝐙𝐢𝐮𝐚 F𝐞𝐦𝐞𝐢𝐥𝐨𝐫 𝐌𝐢𝐫𝐨𝐧𝐨𝐬𝐢ț𝐞 (𝐳𝐢𝐮𝐚 𝐟𝐞𝐦𝐞𝐢𝐥𝐨𝐫 𝐜𝐫𝐞ș𝐭𝐢𝐧𝐞)

Evenimentul a fost organizat cu binecuvântarea episcopului Filaret de Căpriana, vicar al Mitropoliai Moldovei și protopop de Strășeni de Secţia Cultură, Turism, Tineret şi Sport CR StrăşeniConsiliul Raional Strășeni, cu suportul doamnei președintă a raionului Mariana Dîmcenco, cu implicarea doamnei primar Aliona Chircu și părintelui Ioan Josan, parohul bisericii Sfânta Treime din comuna Greblești.
Preasfinția Sa a felicitat pe toate doamnele și domnișoarele dar și pe toți cei prezenți, dorindu-le pace, dragoste și bunăstare în toate zilele vieții lor.