Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

11:54, luni, 16 martie, 2015

Comunitatea Facebook Moldova Ortodoxă a depăşit numărul de 60 000 de abonați

ortodox.md

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu și cu binecuvântarea ÎPS Mitropolit Vladimir de mai bine de doi ani activează unicul portal creştin-ortodox din Republica Moldova – www.ortodox.md, care a cooptat peste optzeci de slujitori, teologi, jurnalişti şi intelectuali ce abordează tematică religioasă. În vremea, când majoritatea credincioşilor apelează la noile tehnologii informaţionale, care garantează accesul operativ unui public larg, credem că glasul Ortodoxiei necesită a fi auzit şi luat în seamă.

Portalul Moldova Ortodoxă activează pentru a împărtăși tuturor bucuria credinței ortodoxe. Datorită portalului nostru, oamenii primesc răspunsuri la diverse întrebări. Cineva îşi găseşte calea către Biserică, cineva pătrunde în esenţa scrierilor Sfinților Părinți, cineva reuşeşte să depășeacă problemele de familie, în timp ce altcineva s-a decis să-şi dezrădăcineze patimile.

Portalul propune ştiri din viaţa bisericească, articole, interviuri, opinii şi comentarii, realizate de colaboratorii săi, dar şi culese din alte surse mediatice. Suntem bucuroşi să constatăm, că munca acestui sârguincios colectiv dă roade bune.

Astăzi Comunitatea Facebook Moldova Ortodoxă a depăşit numărul de 60 000 de abonați, iar tot mai mulţi cititori continuă să se alăture comunităţii noastre de pe site-ul de socializare Facebook. Persoanele abonate la https://www.facebook.com/ortodox.md primesc în mod automat informația publicată în paginile Portalului Moldova Ortodoxă.

Vă îndemnăm să vă alăturaţi la Comunitatea Facebook Moldova Ortodoxă ca împreună să trăim într-un cuget şi o suflare creştină, să ne cunoaştem mai bine credinţa, să luăm lecţii de viaţă cucernică.

Cu deosebit respect,
Colegiul de redacţie Moldova Ortodoxă