Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:28, miercuri, 16 mai, 2012

Biserica alături de migranţi

La reşedinţa Departamentului Mitropolitan pentru Relaţii Externe din Moscova şi-a început activitatea Centrul de asistenţă pentru moldovenii aflaţi în Federaţia Rusă.

Preşedintele Departamentului Mitropolitan pentru Relaţii Externe, Prot. Ghenadie Ţurcanu, a primit prima familie de migranţi din Republica Moldova care va beneficia de serviciile Centrului de asistenţă pentru moldovenii aflaţi în Federaţia Rusă.

Familia a mulţumit pentru grija şi ajutorul primit în cadrul Centrului, prin intermediul căruia adulţii s-au angajat în câmpul muncii, iar copiii au fost înscrişi la grădiniţa care activează pe lângă această instituţie socială.