Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

11:11, marți, 29 ianuarie, 2013

Ajutor umanitar de la creştinii ortodocși din Portugalia

În perioada sărbătorilor de iarnă în parohia ortodoxă Sf. Ioan Gură de Aur din or. Caşcaiş, Portugalia s-au colectat  ajutoare umanitare (hăinuţe, lingerii, jucării, ş.a.), care au fost repartizate  unor familii nevoiaşe din țara noastră.

Prin intermediul Departamentului Mitropolitan pentru Relaţiile culturale, condus de Prot. Mitr. Nicolae Ciobanu, acest ajutor a fost repartizat familiilor social vulnerabile din s.Cruglic, r. Criuleni si s. Lozova, r. Străşeni.

Aducem sincere multumiri conaţionalilor noştri şi le vom fi recunoscători pentru actele de binefacere prin rugăciunile ce le vom înălţa cître Bunul Dumnezeu pentru ei.