Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

7:34, vineri, 27 noiembrie, 2015

Activitate în Armata Națională: În cadrul Batalionului de Gardă a avut loc o o slujbă de binecuvântare a ostașilor

_DSC0836

Astăzi, un pluton de ostași a Batalionului de Gardă din cadrul Armatei Natționale, au plecat spre București pentru a participa la parada militară a colegilor de peste Prut, cu ocazia Zilei Naționale a României care va avea loc la data de 1 decembrie.

Înainte de ambarcare, preotul militar Prot. mitr. Dorin Rusu a săvârșit o slujbă de binecuvântare a ostașilor și corpului de ofițeri în incinta paraclisului aflat pe teritoriul Taberei Militare Permanente 142.

La finele rugăciunii, ostașii au primit spre binecuvântare câte o carte de rugăciuni pentru a avea un suport moral – spiritual pe parcursul călatoriei.

Departamentul Relații cu Forțele Armate și Ministerul Justiției