15:00, miercuri, 25 noiembrie, 2020

A fost lansată a II-a ediție a Campaniei pentru sprijinirea copiilor defavorizați „Papuci pentru fiecare!”

Fii o bucurie pentru un copil mai trist ca tine: Donează o pereche de papuci unui copil din familiile nevoiașe!

În perioada 15 noiembrie – 15 decembrie 2020, cu binecuvântarea și purtarea de grijă a ÎPS Mitropolit Vladimir, are loc cea de-a II-a ediție a Campaniei pentru sprijinirea copiilor defavorizați „Papuci pentru fiecare!”, în cadrul căreia se va aduna încălțăminte de iarnă pentru zeci de copii proveniți din familiile social-vulnerabile din municipiul Chișinău.

În acest sens, doritorii de a face o bucurie unui copil lipsit în preajma Sărbătorii Sfântului Nicolae (19 decembrie 2020), pot dona una sau mai multe perechi de papuci noi pentru copii și adulți.

Totalizarea campaniei de binefacere va avea loc pe data de 18 decembrie 2020, iar înmânarea cadourilor se va desfășura în preajma Sărbătorii Sfântului Ierarh Nicolae, Ocrotitorul copiilor.

Pentru a aduce darul, cât și pentru alte detalii Vă suntem la dispoziția Dumneavoastră la adresa: Centrul Social-Misionar „Icoana Maicii Domnului Bucuria tuturor celor necăjiți” de pe teritoriul Catedralei „Înălțarea Domnului” (Sf. Vineri), mun. Chișinău, strada Grigore Ureche nr. 58, dar și la numărul de tel. 067223981.

Sectorul Sinodal Activitate Socială și Caritate