15:26, duminică, 18 august, 2024

ÎPS Mitropolit Vladimir aniversează 72 de ani în duh de rugăciune și recunoștință

Astăzi, ÎPS Mitropolit Vladimir, Întâistătător al Bisericii Ortodoxe din Moldova, marchează frumoasa vârstă de 72 de ani. Cu acest prilej binecuvântat, aflându-se în România, în pitoreștii munți Carpați, pentru recuperarea sănătății, Înaltpreasfinția Sa a participat la Sfânta Liturghie, unde a înălțat rugăciuni pentru poporul drept-măritor pe care îl păstorește și pentru pacea în lume.

În cadrul acestei slujbe deosebite, Mitropolitul Vladimir a adus mulțumiri Domnului pentru darul vieții și pentru binecuvântările revărsate asupra sa.

De asemenea, Întâistătătorul mulțumește tuturor celor care i-au transmis numeroase mesaje de felicitare cu prilejul zilei sale de naștere, exprimându-și recunoștința pentru atenția oferită.

În această zi specială, ne alăturăm rugăciunilor și urărilor de sănătate și putere, dorindu-i ÎPS Mitropolit Vladimir ani îndelungați de slujire rodnică întru slava lui Dumnezeu și spre binele Bisericii noastre Ortodoxe.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media