12:32, duminică, 18 august, 2024

Corul de copii al catedralei mitropolitane a adresat mesaj de felicitare ÎPS Mitropolit Vladimir, cu prilejul aniversării celor 72 de ani

Înaltpreasfințitul Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al Întregii Moldove, aniversează astăzi, 18 august 2024, vârsta de 72 de ani, cu acest prilej, corul de copii al catedralei mitropolitane „Nașterea Domnului” i-a adresat un mesaj de felicitare.

Înaltpreasfințite Stăpâne,

Părinte și Mitropolit al nostru,

În această zi binecuvântată, ne alăturăm cu inimile pline de bucurie pentru a vă transmite cele mai calde felicitări cu ocazia aniversării celor 72 de ani, adresându-vă cele mai sincere urări de sănătate, pace și har de la Bunul Dumnezeu.

Prin înțelepciunea și dragostea cu care ne călăuziți, ne inspirați să trăim întru Hristos și să rămânem statornici în credință, fiecare zi în care ne binecuvântați cu prezența și rugăciunile Înaltpreasfinției Voastre, este o zi de mare încurajare și nădejde pentru noi toți.

Ne rugăm ca Domnul să vă întărească și să vă însoțească în toate lucrările sfinte pe care le desfășurați, aducându-vă multă pace și bucurie duhovnicească.

Întru toate, fie ca slujirea Înaltpreasfinției Voastre să fie o neîncetată lumină care ne călăuzește pe calea mântuirii.

Cu respect, corul de copii al catedralei mitropolitane „Nașterea Domnului”