18:33, duminică, 21 iulie, 2024

Corul de copii al catedralei mitropolitane a adresat mesaj de felicitare ÎPS Mitropolit Vladimir cu ocazia împlinirii a 35 ani de arhierie

Înaltpreasfințite Stăpâne,

Înaltpreasfințite Părinte și Mitropolit Vladimir,

Cu profundă recunoștință și smerenie, membrii corului de copii al catedralei mitropolitane “Nașterea Domnului” din capitală Vă adresează sincere felicitări cu prilejul aniversării celor 35 de ani în slujba arhierească!

Mulți ani înainte întru Hristos-Domnul, Înaltpreasfinția Voastră.

Să rămâneți stâlpul de credință pentru toți cei care vă caută îndrumarea, să continuați să purtați sfințenia slujirii și să Vă bucurați de darurile pe care Dumnezeu le revarsă asupra Înaltpreafinției Voastre.

Vă mulțumim nespus pentru susținerea noastră în domeniul artei corale precum și pentru sprijinul acordat şi grija părintească pe care o purtați pentru noi, tânăra generaţie a cântăreților bisericeşti.

Întru Mulți Ani Stăpîne!

Cu stimă și deosebit respect, preoteasa Teodora Burlac împreună cu corul de copii al catedralei mitropolitane.