20:38, luni, 14 octombrie, 2024

Corul de copii al Catedralei Mitropolitane a adresat mesaj de felicitare ÎPS Mitropolit Vladimir cu ocazia hramului or. Chișinău

Înaltpreasfințite Stăpâne, în această zi binecuvântată, sărbătoarea Acoperământul Maicii Domnului – Hramului orașului Chișinău, corul de copii al Catedralei Mitropolitane vă adresează cele mai sincere și călduroase urări.

Sunteți pentru noi un adevărat părinte duhovnicesc, iar cuvintele și învățăturile Înaltpreasfinției Voastre, ne îndrumă pașii către credință și ascultare.

Mulțumim pentru dragostea și sprijinul pe care le oferiți mereu tinerelor generații de cântăreți bisericești, încurajându-ne să prețuim frumusețea cântului coral și slujirea bisericească.

Fie ca harul și binecuvântarea lui Dumnezeu să vă însoțească mereu!

Cu respect și recunoștință, Corul de copii al Catedralei Mitropolitane „Nașterea Domnului”