12:07, joi, 22 august, 2024

Candidații înscriși la Academia de Teologie Ortodoxă din Moldova au susţin proba de admitere la programul de studii universitare de licenţă

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințilui Vladimir, Mitropolitul Chişinăului și a întregii Moldove, candidații înscriși la Academia de Teologie Ortodoxă din Moldova, au susţin în data de 21 august 2024 proba de admitere la programul de studii universitare de licenţă.

Comisia de admitere a fost prezidată de PC Arhim. Nectarie (Gherman), prorector pentru studii ATOM, lector universitar, dimpreună cu următorii membri: Ionichi Nicolae, prorector Management instituțional, Ierom. Macarie Crudu, decan al Facultății de Teologie Ortodoxă, lector universitar, Prot. Victor Mihalaș, lector universitar, Albu Violeta, secretară prorector pentru studii.
Acestora le-au fost evaluate aptitudinile, o probă muzicală și verificarea cunoștințelor teologice.

PC Arhim. Nectarie a venit cu un mesaj de salut către toți cei prezenți, precizând ca instituţia oferă enorm de multe posibilităţi spre a deschide orizonturi cu totul şi cu totul noi.

Sursa: https://www.facebook.com/Teologie.MD