7:48, miercuri, 7 august, 2024

Activități de binefacere la Centrul „Preoteasa Irina Cij” destinate familiilor defavorizate din țară

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Mitropolit Vladimir, colaboratorii Centrului Social și de Caritate „Preoteasa Irina Cij” din Chișinău au organizat mai multe activități de binefacere destinate familiilor defavorizate din țară.

Datorită susținerii oamenilor cu suflet mare, au fost colectate mai multe daruri pentru familiile aflate în impas, cât și pentru oamenii nevoiași și sărmani. Aceste daruri au fost repartizate în diferite localități, precum: mun. Chișinău, Bălți, Ungheni, Călărași, or. Sângera, ș. a., îndeosebi și în localitățile limitrofe, acolo unde oamenii s-au bucurat mult de primirea acestor ajutoare materiale.

„Vă rugăm, să susțineți  activitatea noastră caritabilă, să fim împreună alături de oamenii aflați în dificultate. Susținerea D-stră face lucruri minunate și aduce bucurie în multe case, precum și speranță în inimile celor triști.

Vă mulțumim, pentru grija ce o purtați, și vă dorim să se înmulțească ceea ce ați dăruit. Bunul Dumnezeu să fie cu noi toți și să ne lumineze inimile cu înțelepciunea Lui în iubirea aproapelui.

În speranța unei colaborări frumoase vă informăm că toate colectările de daruri se fac la Biserica cu hramul „Sf. Arh. Mihail”, de pe teritoriul IMSP Spitalul Clinic Municipal ,,Sf. Arh. Mihail”, str. Arh. Mihail, nr. 38”, au transmis reprezentanții instituției social-filantropice din Capitală.

Sectorul Sinodal Activitate Socială și Caritate